Nga Astrit PATOZI/Kërkuam Qeveri Teknike…Na Dhanë President Teknik

Kisha dy arsye pse nuk u nxitova dje të “uroj” Presidentin e sapozgjedhur, Ilir Metaj. E para, se prita radhën…Por më e rëndësishmja, se nuk doja ta prishja solemnitetin...

Kisha dy arsye pse nuk u nxitova dje të “uroj” Presidentin e sapozgjedhur, Ilir Metaj. E para, se prita radhën…Por më e rëndësishmja, se nuk doja ta prishja solemnitetin e gëzimit te atyre që e çuan, si duke e mbajtur në barrelë drejt majës së shtetit, por edhe merzinë e atyre që u zhgènjyen nga zgjedhja e tij, pasi kishin pritur dicka tjetër.

I vetmi qe kishte nje arsye per ta mbeshtetur dje ne parlament ishte Ben Blushi, por pikerisht ai votoi kunder. Dhe arsyeja e vetme ishte se ata te dy kane qene shoke gjimnazi.
Te gjithe te tjeret, bene te kunderten e asaj qe donin. LSI votoi me shpirt nder dhembe, se ua kishte futur Edi Rama. Ndersa Partia Socialiste votoi me inat sikur po firmoste, jo per zgjedhjen, por per internimin e Ilir Metes.

Ky është presidenti që duam, në Shqiperinë që duam, me policinë që duam, me drejtesine qe shume shpejt do ta duam…prej “Rilindjes” që aq shumë e deshëm dhe e duam…Mbetet per t’u konsumuar vetem akti i fundit, nese do te kemi apo jo edhe opozitën qe duam…

TË NGJASHME

 • Teatri është çështje publike

  Çështja e Teatrit Kombëtar nuk është vetëm çështje e artistëve! Është gabim i madh të mendohet kështu! Për fat të keq, dëgjojmë edhe politikanë e deputetë që flasin për...
 • Maksi shkau

    Rrugët, sheshet, ngrehinat, zyrat, shkollat, burgjet, dhe gjithçka tjetër, duhej të ishin të gjitha të njëtrajtshme si budallallëku, të rrafshët si qelqi, lineare deri në infinit, monotone deri...
 • Zoti bekofte ameriken…

  Nga Kreshnik Çollaku Sot ka filluar vizita e Ndihmes Sekretarit te Shtetit Mitchell ne Ballkan. Vizita eshte e para dhe e nivelit me te larte,deri tani,e administrates se re...
 • Tirana si geto dhe arroganca e pushtetit

  Kryetari i Bashkisë se Ti ranës, Erion Veliaj, në emisionin “Opinion”, nga 2 orë e 15 minuta që ishte emisioni, ku ishin dhe katër të ftuar dhe drejtuesi i emisionit...