• KONCESIONIMI I LABORATOREVE SPITALORE – I RREZIKSHEM PER SHENDETESINE SHQIPTARE

  Nga Zef Preçi Mbeshtetur ne problemet e shfaqura ne koncesionet e dhena nga qeverite shqiptare gjate dekades se fundit, por edhe ne ato te njohura si “partneritete publike private”, ne vijim te do te ndalem ne rastin me te fundit: dhenien me koncesion te laboratoreve spitalore te QSUT “N....
 • Demagogjitë nuk votohen!

  Klodian Tomorri i përgjigjet Andi Bejtes/ Lexova nje shkrim te kolegut Andi Bejtja, qe kritikonte Lulezim Bashen se pse nuk e mobilizoi opoziten dje ne Parlament per te votuar nismen e Levizjes Socialiste per Integrim per koncesionin e laboratoreve. Besoj se mendimin qe opozita duhet te jete shume me...
 • Burgu s’është për mjekët, por për spitalet shtetërore

  Editorial kunder mendimit varferues te majte te botuar sot ne mapo.al dhe shperndare ne fb, Nga Besart Kadia   Tregjet janë amorale ndaj dhe qeveria duhet të kujdeset për sektorë të tillë si shëndetësia dhe  arsimi. Nëse do të kishim tregje të lira në këto dy fusha atëherë tregtarët dhe...
 • Edlira Çepani për vdekjen e gruas shtatzënë: Sistem shëndetësor i ndyrë e gjakatar.

  Ngjarja e ditës së sotme (16 shtator 2015) ka shkaktuar mjaft reagim në opinionin publik. Aktivistja Edlira Çepani ka reaguar pas ngjarjes dramatike ku një grua 35-vjeçare ka ndërruar jetë së bashku me fëmijën që do të sillte në jetë në maternitet Përmes postimit të saj në Facebook ajo ka...
 • Tragjedia e 2-fishtë te “Koço Glozheni”.

  Policia e Tiranës ka dhënë detaje mbi tragjedinë e dyfishtë në maternitetin “Koço Glozheni”, ku mbetën të vdekura nëna bashkë me foshnjën. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në pavionin 112 të urgjencës, ku ka pasur një konflikt. Uniformat blu kanë njoftuar se familjarët e viktimave kanë shkaktuar dëme në...