• Besart Kadia i përgjigjet gazetarit: Bomba nuk është zgjidhja, zoti Hila

  Drejtori i Institutit Pashko replikon me gazetarin Dritan Hila, i cili pas eventit të Forumit të Tiranës për Liri Ekonomike mbi Derregullimin e Tregjeve, shprehej se “Instituti Pashko i Çilit (që Pashkoja vetë ishte nëna e plagjiaturës, imagjino instituti i Çilit), kishte ftuar Bashën që nuk di tabelën e...
 • Wess Mitchell: Rusia po luan rol destruktiv në Ballkan

  Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Vess Mitchell, tha të hënën në Prishtinë se Rusia po luan një rol destruktiv në Ballkan duke shpërndarë dezinformata dhe duke dëmtuar institucionet demokratike. Ai tha se u është bërë e qartë rusëve se kjo nuk është në interesin e...
 • Zoti bekofte ameriken…

  Nga Kreshnik Çollaku Sot ka filluar vizita e Ndihmes Sekretarit te Shtetit Mitchell ne Ballkan. Vizita eshte e para dhe e nivelit me te larte,deri tani,e administrates se re Trump ne rajon. Vizita eshte shenje e vemendjes se vecante qe administrata e re Trump i jep Ballkanit. Nje nder...
 • Ina Zhupa: Si duken sot këndet e lojërave të inaguruara nga Veliaj!

  Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, ka publikuar një video përmes së cilës liston premtimet e pambajtura të kryebashkiakut të tiranës Erion Veliajt, lidhur me këndet e lojërave. Zhupa shprehet se këndet e inauguruara nga Veliaj janë të amortizuara dhe të rrezikshme për fëmijët, të cilët sipas saj kanë...
 • ANALIZA/ “Pse Renzi çon për skrap dhe BE-në, italianët ia përplasën në surrat tepsinë dhe timonin”

  Renzi çon për skrap BE-në   NGA ILIR KULLA Askush më parë në historinë republikane të Italisë nuk ka pasur pushtet më shumë dhe më të pamerituar se Mateo Renzi. I ardhur gati nga hiçi, vetëm me një mandat Kryetari Bashkie në Firence dhe President Province, ai u ngrit...
 • Partia Social Demokrate, dakord për koalicion me Merkelin

  Anëtarët e Partisë Social Demokrate të Gjermanisë kanë votuar në favor të krijimit të një koalicioni bashkëqeverisës me bllokun konservator të kancelares Angela Merkel. Vendimi tejkalon pengesën e fundit të madhe për formimin e një qeverie të re, duke i dhënë një mandat të katërt kancelares Angela Merkel. Njoftimi...
 • Dëshmi tronditëse nga familje të përjashtuara nga ndihma ekonomike!

  Përjashtimi i mbi 20 mijë familjeve të varfra nga skema e ndihmës ekonomike është një fenomen kombëtar që ka prekur edhe Bashkinë e Vorës. Familjet që vizitoi Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, janë të gjitha të hequra padrejtësisht, siç është rasti i Sabri Vrionit, që jeton me familjen...
 • Basha: Në Shqipëri ka 3 laboratorë të përpunimit të kokainës

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në Kuvend se në Shqipëri janë tre laboratorë droge. Gjithashtu Basha tha se tashmë vendi ynë është kthyer jo vetëm në një pikë gjigante të maganizimit, por edhe të asive rekord të përpunimit të saj në Shqipëri dhe më pas shpërndarjes në...
 • E vërteta e ekonomisë shqiptare është se ajo po financohet nga krimi dhe droga.

  Deklaratë e nënkryetares së Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku Ministri i Financave i gënjeu sot shqiptarët, kur u tha se ndërtimi në Shqipëri është financuar nga burime zyrtare të sektorit bankar dhe se kredia është rritur, duke dashur të fshehë të vërtetën se ekonominë sot po e financon droga...